Obchody Święta 3 Maja w powiecie ostrowieckim

3 Maja to 228. rocznica uchwalenia konstytucji. W Ostrowcu obchody rozpoczną się mszą świętą w intencji Ojczyzny w kolegiacie Św. Michała Archanioła o godzinie 10:30 – mówi Anna Woś, inspektor referatu promocji i komunikacji społecznej z wydziału planowania i rozwoju Urzędu Miasta.

– Po mszy poczty sztandarowe przejdą do Parku Miejskiego pod Maszt Niepodległości, tam zostanie odegrany hymn a po nim odbędą się okolicznościowe przemówienia – dodaje.
W pochodzie pocztów sztandarowych udział wezmą liczne delegacje, w tym m.in. harcerze oraz kombatanci AK. Uroczystość zakończy koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu ostrowieckiej Orkiestry Dętej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia.
Swoje obchody organizuje też gmina Kunów. Tam święto uchwalenia konstytucji 3 maja połączono z Dniem Strażaka. Uroczystość rozpocznie się zbiórką jednostek OSP pod remizą w Kunowie o godzinie 8:00. Pod pomnikiem św. Floriana złożone zostaną kwiaty. – Następnie odbędzie się przemarsz do Rynku, tam okolicznościowe przemówienia i wręczenie odznaczeń strażakom – zapowiada Lech Łodej, burmistrz Kunowa. Obchody zakończą się o godzinie 10:00 mszą w kościele parafialnym w Kunowie.
Obchody Święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja organizuje też gmina Ćmielów. Rozpocznie je jutro o 9.00 msza święta w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ćmielowie. Po niej uczestnicy przemaszerują ulicą Ostrowiecką do Rynku, gdzie pod Pomnikiem Bojowników o Niepodległość delegacje złożą kwiaty.
O oprawę artystyczną wydarzenia zadbają uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Brzóstowej.
/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia