Komisję rewizyjną powołali jednomyślnie

Rada Powiatu Ostrowieckiego ma już komisję rewizyjną. Jej przewodniczącym został Piotr Maj, zastępcą Robert Rogala, a sekretarzem Beata Duda. To radni rządzącego w powiecie KWW Jarosława Górczyńskiego. Skład komisji uzupełniają Andrzej Broda, także radny tego klubu oraz Marek Bilski i Mirosław Rogoziński z klubu PiS, a także Robert Minkina, który jest radnym niezależnym.
Uchwałę w sprawie powołania komisji rewizyjnej radni przyjęli na sesji we wtorek jednogłośnie. Z inicjatywy Mariusza Pasternaka, przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowieckiego skład osobowy został wcześniej skonsultowany z przewodniczącymi klubów. – Zwołałem konwent w tej sprawie i na spotkaniu ustaliliśmy, że do komisji powołamy z klubu KWW Jarosława Górczyńskiego cztery osoby, z klubu PiS dwie osoby oraz jedynego w radzie radnego niezależnego – wyjaśnia przewodniczący Pasternak.

Przypomnijmy, że z początkiem kadencji powołanie komisji rewizyjnej Rady Powiatu nie odbyło się bez problemów. Prawo i Sprawiedliwość wskazało początkowo do niej trzech kandydatów, ale – na tej samej sesji – wszyscy się wycofali. Rada powołała zatem kandydatów wskazanych przez komitet Jarosława Górczyńskiego oraz Roberta Minkinę, jako radnego niezależnego. Opozycja zaskarżyła uchwałę wskazując, że zgodnie z prawem w komisji powinni zasiadać przedstawiciele opozycji. Sąd Administracyjny przyznał jej rację.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia