Róża Thun odwiedziła Ostrowiec Świętokrzyski

Europosłanka Róża Thun odwiedziła w sobotę Ćmielów i Ostrowiec.

W Ćmielowie spotkała się z działaczami i sympatykami Platformy Obywatelskiej w niedawno otwartej siedzibie tego ugrupowania. Z kolei w Ostrowcu w Galerii Fotografii spotkała się  z mieszkańcami.
Róża Thun opowiadała o swoim zaangażowaniu w prace Parlamentu Europejskiego oraz o tym co udało jej się w tym czasie osiągnąć. To m.in. zniesienie opłat roamingowych w krajach UE, czy też przygotowaniu pod głosowanie w Parlamencie Europejskim tzw. pakiet o geo-blokowaniu, czyli obowiązku dla producentów samochodów wyposażania ich  w systemy, które zwiększą bezpieczeństwa na drogach.
Róża Thun, która ponownie kandyduje w eurowyborach zapowiadała, czym chce się zająć w kolejnej kadencji.

– Mam zamiar pozostać dalej działać w temacie, dalszej budowy wspólnego rynku. Będę wspierać zarówno przedsiębiorców i konsumentów – mówiła pani Europoseł.

Róża Thun dodała, że walczy przeciwko podziałowi konsumentów na lepszych i gorszych poprzez sprzedaż w krajach UE tzw. podwójnej jakości produktów. Lepszej jakości w krajach tzw. dawnej Unii i gorszych w krajach, które do niej dołączyły, czyli dawnego bloku wschodniego, na przykłąd artykułów chemicznych. Podczas spotkania, nie zabrakło odniesień do partii rządzącej, której prezes zaproponował wsparcie dla rolników hodujących bydło i trzodę. Jak wyjaśnia Róża Thun, to program realizowany już przez Unię, a teraz trwają przygotowania do jego kontynuowania go w kolejnej perspektywie. Co ważne dotyczy gospodarstw ekologicznych.

– Prezes Kaczyński nie powiedział wyraźnie czy chodzi mu o drugi filar z funduszów na rozwoju terenów wiejskich. Warto dodać, że przy pracach na dobrym budżetem dla Polski, partia rządząca nie bierze w ogóle udziału – mówiła Róża Thun.
Europosłanka odniosła się także do strajku nauczycieli, wyrażając dla nich pełne poparcie
– Wspieram nauczycieli całym sercem. Walczą o godne życie i zarobki. Nauczyciele to przyszłość kolejnych pokoleń i chciałabym aby moje dzieci były wykształcone przez pedagogów, którzy pracują w komfortowych warunkach – mówiła Europoseł Róża Thun.
Róża Thun kandyduje do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej z pierwszego miejsca w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

/błaż/

Ważne wydarzenia