Ósmoklasiści są już po pierwszym dniu egzaminów

podstawowych są już po zmaganiach z jęz. polskiego. W cieniu obecnego strajku nauczycieli w Publicznej Szkole Podstawowej nr4 w Ostrowcu egzamin odbył się bez problemów.


– Już w zeszły piątek mieliśmy przygotowaną salę gimnastyczną na przyjęcie uczniów. Większość uczniów pisała na sali, dwójka pisała w oddzielnej sali. Wszystko poszło sprawnie -mówi Agnieszka Batóg, dyrektor PSP4. Uczniowie z sali wyszli zadowoleni, jak mówią uczennice Patrycja i Julka z klasy 8B dzisiejszy egzamin nie był dla nich problemem
– Egzamin był łatwy, spodziewałam się czegoś trudniejszego szczerze mówiąc. Bardzo się ucieszyłam jak zobaczyłam że był „Mały Książe” bo lubię tę lekturę i jest łatwa do zrozumienia.
Uczennice dodają, że strajk nauczycieli nie przeszkodził im w przygotowaniach do egzaminów.
– Tydzień przed egzaminem był wolny, to czego mieliśmy się nauczyć to ćwiczyliśmy już od września i wydaje nam się, że kto miał chęci do tego, by zdać ten egzamin ten tydzień strajku wykorzystał na naukę. Uczniowie oraz pracownicy placówki są gotowi do następnych egzaminów. W Szkole Podstawowej nr4 jest ponad 20 nauczycieli strajkujących, na 54 osoby zatrudnione. Jutro uczniowie zmagają się z matematyką, a w środę czeka ich egzamin z jęz. angielskiego.

/pit/

Ważne wydarzenia