Jak z problemem egzaminów gimnazjalnych radzą sobie gminy w powiecie?

Jeżeli nie dojdzie do porozumienia nauczycieli z rządem jutrzejsze egzaminy gimnazjalne w wielu placówkach mogą się nie odbyć. Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w gminach powiatu ostrowieckiego.

Na początek Ćmielów.W obu działających na terenie gminy gimnazjach w Ćmielowie i Brzóstowej egzaminy odbędą się w wyznaczonych terminach. – Będą przebiegać bez zakłóceń, udało się nam  zabezpieczyć składy komisji – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. Przyznaje, że nie obyło się  bez problemów.  – Problem był, ale jesteśmy po to, aby im zapobiegać – mówi i wylicza, że na 65 nauczycieli w gminie 43 strajkuje, 4 jest nieobecnych, a 18 pracuje. W Ćmielowie nie strajkuje Przedszkole Samorządowe i – także dzięki temu – do komisji udało się powołać wymaganą liczbę pedagogów.

Do końca nie wiadomo, jak będzie wyglądała sytuacja w gminie Waśniów. Grażyna Majewska, dyrektor gimnazjum zapewnia, że jutrzejszy egzamin na pewno się odbędzie, ale jeszcze nie wie, czy uda się skompletować skład komisji egzaminacyjnych w czwartek i piątek.

Problemu z egzaminem nie będzie w Bałtowie. – U nas  do egzaminu przystępuje tylko 14 uczniów i dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić nadzór  – zapewniła Lidia Pastuszka, dyrektorka gimnazjum i szkoły podstawowej w Bałtowie.

Burmistrz Kunowa Lech Łodej twierdzi, że dyrektor tamtejszego gimnazjum zapewnił go, że egzaminy się odbędą bez problemów.

Sylwia Masternak, która odpowiada za oświatę w gminie Bodzechów informuje, że Publiczne Gimnazjum w Szewnie i Publiczna Szkoła Podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi w Bodzechowie są przygotowane do przeprowadzenia egzaminów. – Mamy wystarczającą liczbę nauczycieli – mówi.

Egzaminy gimnazjalne zaczynają się jutro i potrwają do piątku. Od poniedziałku w szkołach podstawowych powinny odbywać się egzaminy ósmoklasistów.

/pcr/

Ważne wydarzenia