Będą egzaminy gimnazjalne w Ostrowcu i gminach powiatu

– Jesteśmy przygotowani do jutrzejszego egzaminu gimnazjalnego – mówi Jan Bernard Malinowski, naczelnik wydziału edukacji UM w Ostrowcu. Jak mówi, udało im się zapewnić niezbędną liczbę nauczycieli we wszystkich 4 publicznych gimnazjach w mieście. Każda ze szkół będzie się posiłkować nauczycielami z innych placówek – dzięki utworzeniu tzw. 'banku kadr’. – Dyrektorzy skompletowali potrzebne składy komisji egzaminacyjnych, posiłkując się nauczycielami z przedszkoli, szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych – mówi, ale zaznacza, że problem może się pojawić w piątek, bo egzaminy językowe są organizowane w mniejszych grupach uczniów. Do zabezpieczenia egzaminów językowych brakuje dokładnie 54 pedagogów. – Cały czas pracujemy i szukamy rozwiązania – zapewnia naczelnik Malinowski.
Do egzaminu gimnazjalnego w ostrowieckich publicznych gimnazjach przystąpić ma 460 uczniów. Jutro rozpoczynają od historii i WOS-u, na napisanie którego mają 60 minut. Po przerwie o 11 przystąpią do języka polskiego.
Ze względów organizacyjnych uczniowie najmniejszego gimnazjum nr 1 – egzamin pisać będą w hali sportowej III Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego. W macierzystej placówce przystąpi do niego tylko 16. spośród wszystkich 160. uczniów. Dotyczy to dzieci, które ze względu na wskazanie, m.in. pedagogów mają wydłużony czas trwania egzaminu.

/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia