Strajk nauczycieli w Ćmielowie, Kunowie i Bodzechowie

43 na 65 nauczycieli w gminie Ćmielów przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.

Nie strajkuje 18 nauczycieli w tym dyrektorzy i katecheci, a 4 osoby przebywają na zwolnieniu lekarskim – takie informacje przekazał nam dziś Tomasz Neyman z Centrum Obsługi Oświaty w Ćmielowie. Przypomnijmy, że na terenie gminy działa 5 placówek oświatowych, do strajku nie przyłączyło się jedynie Samorządowe Przedszkole w Ćmielowie.
Jeśli chodzi o gminę Kunów, w Szkole Podstawowej w Kunowie strajkuje 35 na 45 nauczycieli, w Publicznym Przedszkolu w Kunowie na 9 pracowników strajkuje 7, dodatkowo do protestu przyłączyło się 10 pracowników obsługi. Do protestu nie przyłączył się Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janiku i placówka funkcjonuje normalnie.
Sprawdziliśmy również sytuację w Bodzechowie. W Publicznej Szkole Podstawowej w Szewnie na 41 osób nie strajkuje tylko 8, w tym dyrekcja i katecheci. W gimnazjum w Szewnie na 15 pracowników do akcji nie przyłączyło się 3. W Publicznej Szkole Podstawowej w Bodzechowie na 24 nauczycieli nie strajkuje 3.
W Chmielowie protestuje 8 z 10 nauczycieli, nie strajkuje tylko dyrektor i ksiądz, a w Zespole Szkół Publicznych w Sarnówku na 11 osób nie strajkują 3 osoby.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia