Samorząd uczniowski w „Broniewskim” ze zrozumieniem o proteście nauczycieli

W III Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego dziś mimo strajku nauczycieli pojawiło się sporo uczniów. Marcin Szymański pytał, co ich do tego skłoniło

– Do szkoły chodzimy po to, by się uczyć. Jednak, mimo że dzisiaj się nie uczymy, to postanowiłam przyjść, bo jestem uczennicą, więc wypadałoby jednak przyjść do szkoły – mówiła Julia i dodała, że spodziewała się większej liczby uczniów – W pewnym sensie spodziewałam się tego, że części osób nie będzie, ale nie wiedziałam, że aż tylu uczniów postanowi nie przyjść dziś do szkoły.
Ewelina Gablewska, nauczycielka w Broniewskim i członkini Związku Nauczycielstwa Polskiego mówi, że spotkali się z dużym zrozumieniem uczniów – Jestem opiekunem samorządu uczniowskiego w szkole i wiedziałam, że uczniowie wyrażają poparcie dla naszego strajku, bo już w piątek wywieszali plakaty popierające strajk nauczycieli. Wiem, że na naszych uczniów można liczyć, pomimo różnicy poglądów. Wiemy, że duża ich część nas popiera. W szkołach ponadgimnazjalnych kluczową datą dla uczniów i nauczycieli będzie początek maja. Wtedy mają rozpocząć się matury. W kolejnych informacjach powiemy jak długo nauczyciele gotowi są strajkować.

Podziel się

Ważne wydarzenia