Opatowski szpital przejęty przez powiat

Dziś w Opatowie zostało podpisane ważne porozumienie w sprawie przejęcia ponownie przez samorząd szpitala powiatowego od prywatnego podmiotu. – Stronami są spółka Centrum Dializa, spółka Top Medicus i starostwo powiatowe – tłumaczy Tomasz Staniek starosta opatowski i dodaje, że pełną odpowiedzialność za jednostkę powiat weźmie od 1 kwietnia.

– Cieszymy się, ponieważ przez 8 lat obserwowaliśmy stopniowy upadek szpitala w Opatowie, a teraz jest szansa, że ta jednostka będzie perełką naszego województwa. Jest to piękny, nowoczesny obiekt, dobrze wewnętrznie wyposażony. Mamy też lekarzy, którzy chcą pracować w naszym szpitalu, chcą dobrze leczyć naszych pacjentów, chcemy żeby była tutaj dobra diagnostyka i hospitalizacja – mówi.
Tomasz Staniek dodaje, że będą rozbudowywać zakład opiekuńczo-leczniczy, który jest już po remoncie. – Chcemy też stworzyć miejsca dla osób wentylowanych mechanicznie, czyli takich które mają problemy z oddychaniem oraz będziemy zabiegać o utworzenie oddziału opieki paliatywnej – wylicza starosta Staniek.
Podkreśla, że zmieni się też otoczenie szpitala. – Wokół powstają nowoczesne parkingi, dom muzealny, centrum kultury i oświetlone alejki. Mam nadzieję, że to spowoduje, że wiele osób w szpitalu będzie się chciało leczyć – podkreśla starosta opatowski.
Spółka Top Medicus przejmie wszystkich pracowników. Ważną częścią porozumienia, które udało się wynegocjować jest też przejęcie aparatury medycznej, która stanowi znaczną wartość finansową.
Warto też dodać, że jest to pierwszy przypadek w Polsce przekazania w całości przez NFZ kontraktu szpitala sieciowego.
/bart/

Ważne wydarzenia