Bezpłatna konferencja w WSBiP na temat uzależnień i nowoczesnych zagrożeń społecznych

Zdjęcie z jednego z wykładów

WSBiP razem z fundacją Bonum Humanum organizuje bezpłatną konferencję pt. 'Społeczeństwo wielowymiarowego ryzyka. Uzależnienia i nowe ryzyka  –  wyzwania dla pracy profilaktycznej, resocjalizacyjnej i socjalnej”.

– Nowoczesne uzależnienia i problemy społeczne to zjawisko, które niestety narasta– mówi Grażyna Kałamaga dziekan wydziału pedagogiki i nauk o zdrowi z WSBiP.

–  Współczesne społeczeństwo zmaga się w tej chwili z zagrożeniem w postaci zachowań ryzykownych,  które dotyczą relacji międzyludzkich, zdrowia psychicznego czy aktywności zawodowej –  informuje Grażyna Kałamaga.

W programie konferencji zaplanowano wykłady i warsztaty specjalistyczne, które mają na celu podniesienie wiedzy i kompetencji z zakresu pracy w środowiskach zagrożonych. Podczas wykładów poruszona będzie tematyka nowych i groźnych narkotyków i dopalaczy oraz zagrożeń płynących z tak powszechnej cyberprzestrzeni.
– Nie zdajemy sobie sprawy jak niebezpieczny jest internet, od którego zarówno młodzi i dorośli coraz bardziej są uzależnieni. Pojawia się też zjawisko cyber-pedofili, która jest ogromnym zagrożeniem dla naszych dzieci- dodaje Grażyna Kałamaga.

Konferencja jest bezpłatna jednak obowiązują zapisy, które potrwają do jutra. Wszystkie informacje na temat konferencji można znaleźć na stronie WSBiP. Wydarzenie skierowane jest między innymi do grup zawodowych takich jak policjanci, kuratorzy sądowi, pracownicy urzędów świadczących usługi społeczne czy pedagodzy, ale zapisać może się każdy. Konferencja odbędzie się 2 kwietnia, czyli w najbliższy wtorek w siedzibie uczelni WSBiP przy ulicy Akademickiej i potrwa od godziny 10 do 15.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia