21. Festiwal „Scena dla Ciebie”

Julia Tłuczkiewicz z Ostrowca i dziewczęcy zespół 'Cameleon’ działający w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Waśniowie powalczą o laury w finale Festiwalu 'Scena dla Ciebie’, który już po raz 21 organizuje Dom Kultury 'Zameczek’ w Kielcach.

12 kwietnia wystąpią w Wojewódzkim Domu Kultury. Ich występy oceniać będą m.in. Anna Jurksztowicz i Robert Chojnacki.
Eliminacje trwały cztery dni, a do przesłuchań – we wszystkich kategoriach wiekowych – stanęło prawie 200stu wykonawców.
-Zespoły grały trudne kompozycje, trudną muzykę a ja wpadłem na pomysł by moi podopieczni wykonali utwór z lat 80. Iris Temple – Smokie na kilka głosów – mówi Mirosław Siwiec, opiekun grupy 'Cameleon’ i instruktor muzyczny w waśniowskim ośrodku kultury. – Gramy od dwóch lat i po raz pierwszy wzięliśmy udział w konkursie – dodaje. Grupę tworzy 6 nastolatek.
– Zespół tworzą Weronika Wzorek, Oliwia Domańska, Magda Nieckarz, Angelika Orłowska, Aleksandry Gołdyn i Patrycja Gis – dodaje Mirosław Siwiec.
Cameleon w finale o zwycięstwo powalczy z jeszcze trzema innymi zespołami. W grupie wiekowej Julii Tłuczkiewicz jest jeszcze 6-cioro innych wokalistów z regionu. W jej grupie w eliminacjach startowało prawie 60 osób.
Gwiazdą koncertu finałowego będzie Ewelina Lisowska. Na laureatów czekają nagrody finansowe, w tym Grand Prix dla Osobowości Festiwalu przyznawane przez prezydenta Kielc.
/mag/

Ważne wydarzenia