Prace porządkowe ostrowieckich ulic ruszyły pełną parą

Trwają prace porządkowe chodników i ulic w mieście. Dzisiaj Zakład Usług Miejskich zajął się sprzątaniem ul. Sienkiewicza.

Jak mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński inicjatywa jest pierwszym krokiem po przejęciu przez gminę dróg powiatowych – Chcemy, aby nasi mieszkańcy widzieli lepszy standard, czystość i by wiedzieli, że warto o te ulice dbać bo jest to wizytówka naszego miasta i będziemy dużą wagę przykładać do tej kwestii – mówi Prezydent. Prace porządkowe obejmują nie tylko przejęte przez gminę drogi powiatowe, ale wszystkie ulice miasta i sukcesywnie te ulice mają być sprzątane – Jesteśmy już po wstępnym porządkowaniu ulicy Żabiej, Mickiewicza i Polnej. W tym momencie porządkujemy odcinek ul. Sienkiewicza i prace są kierowane w stronę Kolonii Robotniczej – zapowiada Łukasz Dybiec dyrektor Zakładu Usług Miejskich. Ulice, zwłaszcza pobocza po zimie są zanieczyszczone, na chodnikach jest pełno śmieci i chcemy o to zadbać. Chcemy, by nasze miasto wyróżniał porządek – podkreślił prezydent
– Mamy podpisane porozumienie ze Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich i będziemy zabiegać o to, aby etap przebudowy Alei 3 Maja i budowy ronda przy ul. Denkowskiej rozpocząć jak najszybciej – dodał Prezydent.

/pit/

Ważne wydarzenia