Stypendia dla najlepszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w Ostrowcu

Najlepsi uczniowie ostrowieckich podstawówek i gimnazjów otrzymali dziś stypendia. Uroczystość miała miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1.

– To wyróżnienia w związku z bardzo dobrymi wynikami w nauce oraz w sporcie – mówi Jadwiga Dadia, dyrektor szkoły:

– W szkole podstawowej nr 1 wręczone zostaną dyplomy za osiągnięcia w nauce. Każdy z uczniów, który uzyskał średnią powyżej 5,2 i ma wzorowe zachowanie otrzymał stypendium. Dodatkowo wręczone zostaną stypendia za osiągnięcia sportowe. W sumie jest ich 102 – dodała dyrektor Dadia.
Stypendium jest jednorazowe i wynosi 200 zł. Taką nagrodę każdy uczeń z wysoką średnią może otrzymać tylko raz na semestr.
Prezydent Jarosław Górczyński, stypendystom wręczył dyplomy.

– Uczymy się nie dlatego żeby otrzymać stypendium, ale po to aby osiągnąć jak najlepsze wykształcenie, aby edukacja mogła zaprocentować w przyszłości – mówi Jarosław Górczyński.
Dodał również, że duża liczba godzin języków obcych i dodatkowe zajęcia w piątki i soboty pomagają uczniom osiągać lepsze wyniki w nauce.
A czy trudno zdobyć takie wyróżnienie?

– Trzeba było poświęcić trochę więcej czasu na naukę i nie było łatwo, jednak się udało i jesteśmy bardzo zadowolone- mówiły Iga, Ola i Maja.
W sumie w szkołach podstawowych rozdano 352 stypendia na kwotę 85 tys. zł, a w gimnazjach 50 na kwotę 10 tys. Gratulujemy osiągnięć.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia