Giełda Szkół i Uczelni podczas Targów Kielce

Poprzednia Giełda Szkół i Uczelni

Giełda Szkół i Uczelni, na której uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertą placówek edukacyjnych z całej Polski odbędzie się w najbliższą środę i czwartek w Targach Kielce.

– Wybór liceum, technikum, czy uczelni wyższej to bardzo trudna i ważna decyzja dla młodych ludzi – mówi Joanna Litwin, specjalista ds. Public Relations w Targach Kielce

-Ważne, aby był przemyślany i nie pozostawiał żadnych wątpliwości. Giełda Szkół i Uczelni to szansa na zapoznanie się w ciągu dwóch dni z ofertami liceów ogólnokształcących, szkół ponadpodstawowych oraz uczelni wyższych – dodaje Joanna Liwin.

W sumie na Giełdzie zaprezentuje się 35 szkół i uczelni z całego kraju. W tym Akademia Morska w Szczecinie, Lotnicza Akademia Wojskowa i Politechnika Warszawska.

– Oferta na pewno będzie pomocna przede wszystkim dla tegorocznych maturzystów, którzy już niedługo będą wybierać swoją drogę kariery – mówi Joanna Litwin.

-W trakcie giełdy odbędą się prezentacje, konferencje i warsztaty oraz spotkania na stoiskach gdzie będzie można poznać bogatą ofertę ośrodków naukowych z regionu i nie tylko. Podczas wydarzenia odbędzie się też Świętokrzyski Kongres Zawodowy, którego organizatorem są Wojewoda Świętokrzyski i Kurator Oświaty w Kielcach – informuje Joanna Litwin.

Podczas Giełdy będzie można wysłuchać m.in. wykładu dr Joanny Rudawskiej z Energetycznego Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego, która opowie o tym, jak efektywnie uczyć poprzez zabawę i samodzielne eksperymentowanie. Giełda odbędzie się 20 i 21 marca w Centrum Kongresowym Tagów Kielce w godz. od 9 do 15.
Wstęp na nią jest wolny.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia