Miotły, zbóje i czarownice- Rajd Świętokrzyski 2019

” W poszukiwaniu Świętokrzyskich Czarownic” to cykliczna impreza, która odbędzie się w tę sobotę po raz siódmy.

Rajd pieszy ma celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz poznanie historii i tradycji regionu Gór Świętokrzyskich. – Piękne widoki, spacer i ogromna ilość konkursów oraz zajęć animacyjnych to tylko kilka z atrakcji jakie czekają na uczestników rajdu – mówi Jacek Dopieralski z agencji Turystki Geo Travel:

– Rajd Świętokrzyski jest bardzo unikalny przez to, że nawiązuje do tradycji i legend. Podczas podróży turyści spotykają zbójów, guślarki i czarownice – informuje Jacek Dopieralski.

Trasa rajdu wiedzie przez Świętą Katarzynę, Łysicę, Kakonin aż do przełęczy Huckiej w Hucie Szklanej. Liczy ponad 15 km, a jej przejście zajmie ponad 8 godzin. Oczywiście przewidziany jest godzinny odpoczynek we wcześniej wymienionym Kakoninie. Po zakończonym rajdzie na turystów czeka ognisko z kiełbaskami oraz autobus, który umożliwi powrót na parking w Świętej Katarzynie.

– Rajd jest najbardziej zaczarowanym i odlotowym rajdem w Polsce. W czasie rajdu można dać się zaczarować, polatać na miotłach i poznać postacie z legend naszego województwa. Zapraszamy serdecznie- zaprasza Jacek Dopieralski i dodaje, że świetnym sposobem na integrację uczestników będzie wspólna zabawa. Nagrodą główną za najlepsze zdjęcie z rajdu jest pobyt dla dwóch osób w hotelu 'Świętokrzyski dwór”. Do wzięcia udziału w rajdzie zadeklarowało się około 350 osób. Radio Ostrowiec objęło to wydarzenie patronatem.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia