Lokalny Punkt Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem otwarty w Opatowie

W Starostwie Powiatowym w Opatowie otwarty został Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

To inicjatywa stowarzyszenia 'Hojne Serca’. W punkcie świadczona będzie pomoc prawna, psychologiczna a także materialna. Jak podkreśla Joanna Baran ze stowarzyszenia 'Hojne Serca’ żadnego przestępstwa nie powinno się wartościować i każde powinno być karane –  Oferujemy pomoc prawną, psychologiczną i materialną, alternatywne sposoby rozwiązywania konfliktów i pokrywamy koszty związane z pomocą psychiatryczną, organizowanie i finansowanie szkoleń zawodowych, oraz pokrywamy koszty egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe,
A także pomoc w opłaceniu stałych kosztów, takich jak prąd, gaz czy woda – wymienia Joanna Baran. Pieniądze na to pochodzą ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości. W ramach inicjatywy uruchomiona została także specjalna infolinia.
– Mamy osobę, która obsługuje dyżur telefoniczny. Osoby pokrzywdzone w sytuacji kryzysowej, niezależnie od pory dnia mogą do nas zadzwonić, a my udzielimy im potrzebnego wsparcia  – mówi Joanna Baran. Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem czynny jest w piątki od 9 do 16 w budynku Starostwa Powiatowego w Opatowie.

/pit/

Podziel się

Ważne wydarzenia