Pasja przeciw hejtowi – już w ten piątek

O pasji, hejcie i uzależnieniach – to główne tematy saloniku dyskusyjnego pt. ’ WYRAŻAJ SIEBIE… BEZ HEJTU”.

– Coraz częściej w naszej przestrzeni społecznej pojawia się tzw. 'mowa nienawiści”, która utrudnia szczególnie młodym ludziom rozróżnienie krytyki od zwykłego ubliżania i poniżania. Chcemy im pokazać jak mogą zaistnieć, wyrazić siebie nie krzywdząc drugiego człowieka – mówi Katarzyna Sobczyk z Agencji Rozwoju Lokalnego.

– Chcemy zwrócić uwagę młodzieży na to, że istnieją inne formy wyrażania się bez negatywnych zachowań. Możemy zmienić swój styl ubioru, fryzury ale najważniejsze jest posiadanie pasji – dodaje Katarzyna Sobczyk.

Podczas spotkania odbędą się też prelekcje pt 'Hejt w sieci”, które poprowadzi aspirant Anna Wasilewska z ostrowieckiej policji. Uczestnicy saloniku będą mogli posłuchać dlaczego pasje w życiu każdego z nas to bardzo ważna forma wyrażania swojej osobowości i jak poprawia to relacje między ludźmi i rodziną. Wystąpią osoby piszące wiersze, grające na instrumentach czy rysujące. Oprócz tego w programie zaplanowano występy muzyczne, quizy z nagrodami, poczęstunek i nie tylko – dodaje Katarzyna Sobczyk.

– Na spotkanie zaproszono wszystkich uczniów klas 8-ych, które będą mogły zobaczyć występy muzyczne oraz wziąć udział w mini-konkursie o uzależnieniach. Przedstawiony zostanie też filmik pokazujący zachowanie agresywne i obrażające innych. Po tym odbędzie krótka dyskusja na ten temat – mówi Sobczyk.

Spotkanie odbędzie się w ten piątek o godzinie 12.30 w sali nr 18 w Centrum Aktywności Obywatelskiej, przy ulicy Sienkiewicza 70. Dodajmy, że spotkania finansowane są z budżetu miasta w ramach 'Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomani”.

/błaż/

Ważne wydarzenia