„Bronek” zagrał dla Szymona Pająka

W III Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego odbyła się dziś akcja charytatywna, w ramach której zbierano pieniądze na leczenie Szymona Pająka, nauczyciela z tej szkoły, u którego wykryto groźny nowotwór.

– Podczas akcji odbywały się koncerty oraz licytacja fantów,  z której pieniądze będzie przeznaczone na leczenie, które jest bardzo kosztowne. Chcemy w ten sposób wesprzeć pana Szymona Pająka oraz jego rodzinę – mówi Ewelina Gablewska.

Na scenie wystąpił zespół 'Crimson Eyes”, DJ  Trey Vinter oraz nasz redakcyjny kolega Piotr Pucułek, który wystąpił w duecie z klawiszowcem Łukaszem Lechem. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się m.in. koszulka z podpisami piłkarzy KSZO Ostrowiec, koszulka Fabiana Drzyzgi czy płyty zespołu Nirvana. Nauczyciele i uczniowie szkoły z chęcią brali udział w akcji, nie zabrakło wielu miłych słów skierowanych pod adresem pana Szymona.

-Pan Pająk to świetny nauczyciel, dobry człowiek. Zawsze można było liczyć na jego wsparcie. Bardzo za nim tęsknimy i życzymy mu dużo zdrowia i trzymamy kciuki – mówili pedagodzy ze szkoły oraz uczniowie.

– Szymon Pająk to osoba bardzo prężnie działająca na rzecz osób słabszych, potrzebujących lub traktowanych niesprawiedliwe, człowiek o bardzo dobrym sercu i był to dla nas wszystkich szok, gdy dowiedzieliśmy się o jego chorobie – mówił Robert Warda, dyrektor szkoły, który również życzył zdrowia koledze z pracy.

-Życzę Ci dużo zdrowia i obyś wrócił do nas jak najszybciej. Bez Ciebie szkoła nie jest taka sama i bardzo chcemy dalej z Tobą budować naszą szkołę – dodał dyrektor Warda.

Z pierwszych informacji wynika, że podczas licytacji udało się zebrać ponad 6000 zł. Przypomnijmy, że koszt leczenia to 250 000,  a pieniądze wciąż można wpłacać poprzez fundację Aliva, wpisując w wyszukiwarkę 'Szymon Pająk, Kunów”. Radio Ostrowiec również życzy szybkiego powrotu do zdrowia panie Szymonie.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia