Targi Edukacji I Pracy w dawnej „samochodówce”

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odwiedzali dziś młodzi ludzie ze szkół, osoby bezrobotne oraz szukające zatrudnienia i możliwości podniesienia swoich kwalifikacji. A to w związku z 'Targami Edukacji i Pracy”, których organizatorem jest Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach.

– Targi mają na celu przyciągnięcie jak największej liczby osób stojących przed wyborem swojej przyszłości. Głównymi wystawcami szkoły, jednostki szkoleniowe jak i pracodawcy. Ci ostatni proponują zarówno zatrudnienie stałe i dorywcze skierowane do osób od 15 roku życia – mówi Dawid Tobiasz, dyrektor centrum edukacji i pracy młodzieży OHP w Kielcach.
Na targach zaprezentowało się około 80 pracodawców. Nie brakowało też osób szukających zatrudnienia

– Przyszedłem na targi aby rozejrzeć się za pracą, ale poza tym znalazłem również wiele ciekawych szkoleń, które mogą pozytywnie wpłynąć na moją przyszłość. Samo wydarzenie powinno być organizowane częściej ponieważ ułatwiają dostęp do pracodawców – mówił jeden z naszych rozmówców.

Pracodawcy podkreślali, że takie targi to świetna reklama dla uczelni i firm. A o tym, jak wyglądają współczesne relacje między pracodawcą a pracownikiem i kto dyktuje teraz warunki współpracy mówiła nam Anna Młynek z firmy Verona Consulting:

– W obecnych czasach to pracownik stawia warunki, chcąc pracować mniej a otrzymywać odpowiednio wyższe wynagrodzenie – mówiła Anna Młynek.

Dodaje, że najważniejszymi aspektami dobrej firmy jest utworzenie dobrej atmosfery w pracy, ważne jest też zagwarantowanie pracownikowi odpowiedniej opieki medycznej.
Wskazała, że największym problemem firm jest zawsze wybór między osobami młodymi, na które w głównej mierze stawiają pracodawcy, a osobami z odpowiednim doświadczeniem. Targi odwiedziło około 500 osób.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia