Przerobione zdjęcie i skandaliczny wpis senatora Rusieckiego na Facebooku

Skandaliczny wpis senatora PiS z Ostrowca spotkał się z ostrą reakcja internautów, w tym także strażaków ochotników, którzy piszą o znieważeniu sztandaru i ich pracy. Jarosław Rusiecki w niedziele zamieścił na swoim facebookowym profilu zdjęcie strażaków z Podlasia z figurką św. Floriana i sztandarem przerobionym na tęczowa flagę. Na fasadzie remizy w tle zdjęcia dopisano LGBT. Senator post opatrzył komentarzem 'Nowe PSL”.

Post miał uderzyć w ludowców, którzy przystąpili do Koalicji Europejskiej. Spotkał się on jednak z nieprzychylnymi komentarzami, w związku z czym senator go usunął, a w jego miejsce napisał: „Nie było moim zamiarem obrażanie strażaków z OSP, ale jeśli ktoś poczuł się urażony to przepraszam.” Wpis ten nadal komentują internauci, zarzucając senatorowi nie tylko obrażenie strażaków, ale także homofobię i stosowanie mowy nienawiści. Zachowanie nazywają „niegodnym” sprawowanego mandatu. O sprawie napisały już liczne portale tematyczne, w tym m. in. www.osp. pl.

– Pogarda i strach. Te dwa uczucia najwyraźniej zawładnęły senatorem Rusieckim, który w obrazowy sposób był łaskaw skomentować powstanie koalicji partii, która ma duże szanse pokonać Prawo i Sprawiedliwość w najbliższych wyborach – tak wpis senatora Rusieckiego skomentował Adam Jarubas, były marszałek województwa świętokrzyskiego i szef ludowców w regionie.

– Wszystkim strażakom ochotnikom OSP – warto widzieć jakie pojęcie ma o Was pan Rusiecki z PIS (o zgrozo – senator) od lat żyjący z sowitych pensji płaconych z publicznych środków. Niedługo przyjdzie do Was żebrać o głosy, razem z kolegami z partii. Będą wówczas mówić jak bardzo Was cenią – napisał na swoim facebookowym profilu Arkadiusz Bąk, szef PSLu w powiecie ostrowieckim. Jak mówi Radiu Ostrowiec, początkowo nie dawał wiary, że takie zdjęcie zamieścił parlamentarzysta.

– Dla mnie to jest osiągnięcie dna debaty publicznej, bo to jest znieważenie strażaków ochotników. Dla strażaków sztandar OSP, symbole, a nawet wywalczone wozy strażackie, o które dbają i którymi wyjeżdżają ratować ludzkie życie i mienie, są bardzo ważne. I pan Rusiecki z tego obrzydliwie i wulgarnie zadrwił. Chciał obrazić. Jego późniejsze przeprosiny chyba jeszcze pogorszyły sytuacje, bo napisał, że nie chciał obrazić strażaków ochotników. To kogo chciał? Bo następną obrażoną grupą są osoby o innych orientacjach seksualnych. Nie jestem zwolennikiem promocji, jakiś marszów, ale jestem zwolennikiem szanowania ludzi i tego panu Rusieckiemu również zabrakło, a tak często powołuje się na swoje religijne przekonania – komentuje. Podkreśla też, że sam jest strażakiem ochotnikiem i formacja ta nie ma politycznych barw.

Senator Rusiecki sprawy komentować nie chce. Nie odbiera od nas telefonu.

Dodajmy, że skargę do Marszałka Senatu złożyć ma Waldemar Pawlak, prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w kraju. Oryginalna fotografia strażaków z Szerones pochodzi z portalu wspolczesna.pl.

/mag/

Ważne wydarzenia