Radni PiS chcą budowy nowego mostu – pomysł przepadł w głosowaniu

Nie będzie dodatkowego mostu nad rzeką Kamienną, który według radnych miejskich klubu Prawa i Sprawiedliwości mógłby połączyć ulicę Chrzanowskiego i aleję 25-lecia Wolności. Na wczorajszej sesji uchwała w tej sprawie została odrzucona głosami radnych klubu Jarosława Górczyńskiego. Radni PiS uznają, że jest konieczna, bo rozładowałby ruch w centrum Ostrowca.

– Nie jestem w stanie zrozumieć decyzji radnych klubu rządzącego, ponieważ jeżeli zwróciliśmy się z projektem czegoś co ma ułatwić życie wszystkim mieszkańcom, to jest to argument który powinien wystarczyć. Przez dziesięciolecia w Ostrowcu nie powstał żaden nowy most, codziennie otrzymujemy dzięki radiu informacje o tym, że w centrum naszego miasta tworzą się duże korki to są argumenty przemawiające za tą inwestycją. Korki jakoś trzeba rozładować. – mówi szef klubu PiS w mieście Dariusz Kaszuba. Podkreśla też, że inwestycję w 80ciu proc. można sfinansować ze środków rządowych z programu 'Mosty dla regionów’. Jak mówi nabór wniosków już ruszył i nie wiadomo, kiedy ogłoszony zostanie kolejny. Z wyliczeń radnych PiS wynika, że budowa ciągu nowych dróg i mostu kosztowałaby maksymalnie 25 milionów złotych.
Jerzy Wrony, pomysłodawca projektu uchwały i były naczelnik wydziału dróg starostwa powiatowego przypomina, że budowę konstrukcji w tamtym miejscu planowano już od 1992 roku.
– Już teraz obserwujemy, że w godzinach szczytu trudno przejechać aleją 3 Maja, a niech się zdarzy jakaś awaria tam, to którędy mieszkańcy miasta mają jechać? Przez ciasny Denków? Mickiewicza w takiej sytuacji się zakorkuje i będziemy stali godzinami. Przewidywana jest też rozbiórka mostu w ramach remontu alei 3 Maja, bo projekt przewiduje wybudowanie całkiem nowego obiektu – podkreśla radny Wrona. Argumentuje też, że most skróciłby dojazd do targowiska i ułatwił prowadzenie działalności przedsiębiorcom z ulicy Kilińskiego.
Radni KWW Jarosława Górczyńskiego uznali jednak, że są pilniejsze potrzeby. Koszty inwestycji oszacowali na około 45 milionów złotych.
– Chciałbym, żeby radni opozycyjni bardziej lobbowali za szybszym dokończeniem budowy piątego etapu ulicy Zagłoby, albo za przyśpieszeniem remontu alei 3 Maja – mówi Kamil Stelmasik. Przyznaje, że wspomniany remont będzie dużym utrudnieniem dla mieszkańców, ale dodaje, że są tańsze rozwiązania jak mosty pontonowe.
– Przeprawa przez Kamienną w tamtym miejscu może jest istotna, ale nie teraz. Ponadto, chciałbym zobaczyć jakieś badania mówiące o przepływie samochodów w tamtym miejscu i wtedy zdecydować czy faktycznie most łączący się ze skrzyżowaniem ul. Chrzanowskiego i Kilińskiego i dalej łączący się z obwodnicą jest potrzebny.
Prezydent miasta Jarosław Górczyński propozycję radnych PiS nazywa z kolei grą polityczną, która ma podzielić mieszkańców
Radni PiSu po przegranym głosowaniu zapowiedzieli, że złożą projekt uchwały o powołaniu specjalnej komisji, która miałaby zająć się sprawą rozładowania natężenia ruchu w Ostrowcu i ponownie budową mostu.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia