Dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Iłży

źródło: http://tropemwilczym.pl/

W związku z Narodowym Dniem Pamięci 'Żołnierzy Wyklętych’, które obchodzone są na początku marca, w Iłży odbędzie się uroczystość upamiętniającą pamięć żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Obchody odbędą się 3 marca o godzinie 15.00 na Rynku przed urzędem miasta w Iłży. W programie nie zabraknie atrakcji. Obchody rozpocznie uliczny bieg ’ Tropem Wilczym’ o symbolicznej długości trasy 1963 metry, później odbędzie się występ Orkiestry Polowej Polskich Drużyn Strzeleckich z Kunowa i nie tylko – mówi Łukasz Wróbel, współorganizator uroczystości.

– Dodatkowo podczas obchodów odbędą się występy artystyczne dzieci i młodzieży, nie zabraknie konkursów historycznych. Pojawi się też pułk 51-szy z Iłży, który wykona pokaz musztry wojskowej, nie zabraknie tez ogniska oraz grilla – dodał Łukasz Wróbel.

Nie zabraknie również pokazów broni i pamiątek po Żołnierzach Niezłomnych, czy możliwości przejechania się jedną z dwóch konnych bryczek. Podczas obchodów odbędzie się kwesta i aukcje, z których pieniądze zostaną przekazane na leczenie Agatki Kanim która choruje na białaczkę.

/błaż/

Ważne wydarzenia