Siła inwestycji Ożarów 2019

źródło: wikipedia.pl

Rok 2019 to rok inwestycji w gminie Ożarów.

– Pierwszym bardzo ważnym przedsięwzięciem będzie wymiana oświetlenia na terenie całej gminy na lampy ledowe – mówi Paweł Rędziak, zastępca burmistrza Ożarowa.

– Projekt złożony do zarządu województwa został rozpatrzony pozytywnie, więc na ten moment otrzymaliśmy dofinansowanie na wymianę ok 1400 lamp i dobudowę 670 nowych w rozstawieniu co 100 metrów czyli co drugi słup – informuje Paweł Rędziak.

W sumie gminę oświetlać będzie ponad 2100 nowoczesnych latarni.
Wiceburmistrz podkreśla, że dzięki tej inwestycji pobór energii spadnie o 50 procent. Poprawi się także bezpieczeństwo, bo latarnie w gminach świecić będą całą noc, a nie tak jak dotychczas, gdy wyłączano je o 23.
Koszt wymiany oświetlenia wynosi ok. 4 mln zł, z czego 75 proc.  kwoty to dofinansowanie z Unii Europejskiej.
Przetarg na inwestycję ma zostać rozstrzygnięty pod koniec lutego.

Gruntowną modernizację przejdzie także sala widowiskowa Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury, której nie remontowano od 1995 roku. Całość inwestycji kosztować będzie 1,5a mln zł, z czego pół miliona to także dofinansowanie unijne.

– Remont dotyczy budynku z zewnątrz, czyli wymianę pokrycia dachu i wymiany instalacji wewnętrznych tj: instalacja elektryczna, przeciwpożarowej, alarmowej i ewakuacyjnej – mówi wiceburmistrz Rędziak.

W ramach modernizacji powiększona zostanie scena, cała sala zyska nowe wyposażenie.
Nowa sala zostanie oddana do użytku w sierpniu tego roku.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia