Serce dla ostrowieckich świetlic

źródło: wikipedia.pl

W ramach Ogólnopolskiej kampanii 'Godne Dzieciństwo”, rejonowy oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu, organizuje akcję pt. ’ Serce dla świetlicy”, która ma na celu wesprzeć funkcjonowanie świetlic środowiskowych – mówi Renata Brzozowska, jedna z pracowniczek PCK w Ostrowcu.

– Nasi wychowankowie podczas zajęć terapeutycznych własnoręcznie wykonają serduszka, różnymi metodami. Serduszka te będą sprzedawane w postaci cegiełek, z których dochód zostanie w całości przekazany na świetlice środowiskowe, zakup potrzebnych materiałów i rozwój pasji wśród wychowanków – informuje Renata Brzozowska.

Na terenie naszego miasta PCK prowadzi osiem świetlic środowiskowych. Warto zaznaczyć, że wartość jednej 'cegiełki” to cena 10 zł. Serduszka będzie można nabyć w Biurze Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu, Bawialni Fiku Miku na oś. Słonecznym, Laser Space przy ul. Kilińskiego i w Centrum Kształcenia Ustawicznego. Wolontariuszy będzie można spotkać również podczas koncertu 'Zakochani w Ostrowcu Św’ , który rozpocznie się 14 lutego o godz. 17:00 w Rynku. Kupując 1 serduszko za 10 zł fundujemy 1 dzień pobytu dziecka na świetlicy.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia