Palili marihuanę i częstowali nieletniego, odpowiedzą przed sądem

Za posiadanie i udzielanie narkotyków znajomym, w tym także 15sto latkowi odpowie 22wu letni mieszkaniec Ostrowca, którego na gorącym uczynku złapali w poniedziałek funkcjonariusze policji.

Zgłoszenie o tym, że na klatce schodowej bloku na osiedlu Stawki młodzież zażywa narkotyki, policjanci otrzymali wieczorem. – W piwnicy zastali 22stu latka, dwie osoby w wieku 18 lat oraz 15-sto latka – mówi Sylwester Kaniewski, oficer prasowy policji w Ostrowcu.

– 18-letni mężczyzna był w posiadaniu 1 grama substancji, zidentyfikowanej jako marihuana. Dodatkowo posiadał on dwie szklane lufki, kruszarkę oraz siedem nasion. 18-letnia kobieta miała przy sobie 2 gramy marihuany – informuje Sylwester Kaniewski.

Cała grupa została zatrzymana i przewieziona na komendę policji.
Funkcjonariusze ustalili, że znalezione przy nastolatce narkotyki i kruszarka należały do 22wu letniego mężczyzny. Dwie osoby zostały zatrzymane na noc w areszcie. Mężczyźnie za posiadanie i udzielanie narkotyków nieletnim grozi do 8 lat pozbawienia wolności. 18sto letni kolega odpowie za posiadanie. Jemu grozi do 3 lat więzienia.

/błaż/

Ważne wydarzenia