„Wiosne” będą budować także w powiecie ostrowieckim

źródło: Facebook

Krzysztof Adamski zajmie się tworzeniem struktur partii 'Wiosna’ Roberta Biedronia w powiecie ostrowieckim.

Z wykształcenia jest politologiem, pracuje w Urzędzie Miasta w Ostrowcu. Należał do SLD, później 'Twojego Ruchu’ Janusza Palikota. W 2014 roku startował na prezydenta miasta, był też szefem Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Ostrowcu.
Z kolei w regionie odpowiedzialna za struktury będzie Małgorzata Marenin.
– Krzysztof Adamski dał się poznać jako dobry organizator, jako osoba której można ufać, ma poglądy zbieżne z nami jako aktywista – mówi Marenin.
Wcześniej także należała do Twojego Ruchu Palikota, była prezeską stowarzyszenia 'Stop Stereotypom’. Od wielu lat działa w ruchach feministycznych i wolnościowych.
Konwencja regionalna partii Roberta Biedronia odbędzie się 19 lutego w Kielcach. Na niej zaprezentowani zostaną kandydaci 'Wiosny’ do europarlamentu. – Póki co program dla naszego województwa opierać się będzie na założeniach krajowych, ale z czasem będzie on ewoluował – tłumaczy Marenin i dodaje, że już około 200 osób zadeklarowało chęć przystąpienia do partii 'Wiosna’ w Świętokrzyskiem.
– To są osoby zarejestrowane przez stronę Roberta Biedronia, lub zgłaszały się bezpośrednio do naszych struktur. Większość z nich deklaruje, że do partii będzie się chciała zapisać, natomiast od wczoraj obserwuje też dużo zgłoszeń od osób, które wczoraj na konwencji zapoznały się z programem i chcą współpracować – dodaje.
W niedzielę w Warszawie odbyła się konwencja nowego ugrupowania. Jego lider Robert Biedroń, złożył szereg deklaracji – od socjalnych – jak emerytura minimalna w wysokości 1600 zł – przez edukacyjne – m.in. wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach po te, dotyczące likwidacji funduszu kościelnego oraz opodatkowania kościoła.
Zapowiedział także postawienie przed Trybunałem Stanu odpowiedzialnych za łamanie Konstytucji, walkę ze smogiem oraz przyjęcie ustawy o związkach partnerskich.
/bart/

Ważne wydarzenia