Na ponad 400 skontrolowanych tylko jeden był nietrzeźwy

Od godziny 5 do 8 rano policja prowadziła na terenie powiatu ostrowieckiego kontrole trzeźwości w ramach akcji 'Trzeźwy poranek’. Są już pierwsze wyniki.

– Podczas dzisiejszej kontroli, przeprowadzono 432 kontrole trzeźwości, z czego tylko jedna badana osoba była w stanie nietrzeźwości – mówi Sylwester Kaniewski, rzecznik prasowy ostrowieckiej policji.

Przypominamy, że za jazdę 'po spożyciu’, czyli mając w wydychanym powietrzu od 0,2 do 0,5 promila alkoholu grozi kara aresztu do 30 dni, grzywna wysokości od 50 do 5 tys. zł. i czasowe zatrzymanie prawa jazdy.
Natomiast jazda w stanie nietrzeźwości, czyli stan, w którym w wydychanym powietrzu jest więcej niż 0,5 promila grozi nie tylko grzywną ale też pozbawieniem wolności i odebraniem prawa jazdy.

– Zachowanie trzeźwości podczas jazdy powinno być dla nas priorytetem. Pamiętajmy o tym aby zawsze kierować się rozsądkiem, ponieważ tylko ten sposób możemy zagwarantować sobie oraz innym uczestnikom ruchu drogowego bezpieczeństwo – apelował rzecznik policji.
Dodajmy, że takie kontrole będą przeprowadzane w każdy poniedziałek.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia