„Zanim będzie za późno” – ostrowiecki „Ekonomik” stara się o pieniądze

Zespół Szkół nr. 1 im. Mikołaja Kopernika, czyli popularny 'Ekonomik’ stara się o dofinansowanie w projekcie 'Zanim będzie za późno”. Dotyczy on nauki udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym nad wodą i górach  – Nasza grupa ratownicza działa prężnie od kilku lat. Stwierdziliśmy, że wykorzystamy ten potencjał i zorganizujemy szkolenie dla grupy około 150 uczniów klas pierwszych – mówi dyrektor Agnieszka Kutera
W ramach projektu zajęcia prowadzone będą przez dwa zespoły Grupy Ratowniczej 'Ekonomik” oraz nauczycieli jako opiekunów merytorycznych. Szkoła planuje także przeprowadzenie warsztatów dla grup zorganizowanych spoza szkoły.  Część z pozyskanych środków dyrekcja szkoły chciałaby przeznaczyć na zakupy nowego sprzętu. – Ten, którym dysponujemy jest już mocno wysłużony – podkreśla dyrektor Kutera i dodaje – Chcemy zakupić nowe fantomy, automatyczny defibrylator zewnętrzny, oraz laptopy i projektory, które pozwolą nam lepiej przeprowadzać szkolenia. Do projektu wpisano także wyjazd edukacyjny w góry, by tam w praktyce sprawdzić nabyte umiejętności.
Koszt projektu to 30 tysięcy zł, z czego koszty szkoły to tylko 6 tysięcy zł. Konkurs ma zostać rozstrzygnięty na przełomie maja i czerwca.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia