SiP po 16 latach przestaje istnieć

Po 16 latach istnienia Samorządność i Przedsiębiorczość najprawdopodobniej przestanie istnieć. Wczoraj na Walnym Zgromadzeniu Członków stowarzyszenia zapadła decyzja o rozpoczęciu procedury likwidacji SiPu.

– Od kilku miesięcy widzieliśmy, że zmierza to w takim kierunku, członkowie stowarzyszenia coraz mniej angażowali się w jego życie, zaczęło brakować chęci i zapału – komentuje Robert Martynowski prezes SiPu. Jak dodaje, w przyszłym tygodniu do KRS trafi protokół z wczorajszego zebrania i wtedy rozpocznie się procedura likwidacji.
Przypomnijmy, że Samorządność i Przedsiębiorczość zrzesza przedsiębiorców oraz samorządowców z terenu powiatu ostrowieckiego. Od 2002 roku ich przedstawiciele działali w samorządzie. W ostatnich wyborach samorządowych SiP wystawił listy kandydatów do Rady Miasta i Powiatu Ostrowieckiego. Mandat zdobyły tylko dwie osoby. Robert Minkina został radnym powiatowym, Marcin Marzec dostał się do Rady Miasta. Obydwaj będą kontynuować swoją pracę na rzecz samorządu jako radni niezależni. Wystawili też kandydata na prezydenta Ostrowca. Dariusz Karwiński uzyskał w wyborach 6 procentowe poparcie.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia