Ostrowiecka „jedynka” będzie mieścić się w dwóch budynkach

We wrześniu od nowego roku szkolnego budynek dotychczasowego gimnazjum nr 1 przy ulicy Sienkiewicza w Ostrowcu stanie się siedzibą szkoły podstawowej nr 1, która mieści się przy ulicy Trzeciaków.

Nie oznacza to jednak likwidacji dotychczasowej 'jedynki’. Władze miasta zdecydowały, że w obecnej siedzibie SP nr 1 uczyć się będą dzieci w klasach 0-5, natomiast uczniowie klas 6-8 w siedzibie gimnazjum. Zmiany spowodowane są reformą oświaty, w wyniku której w tym roku kończy się nauczanie w gimnazjach.

– To z jednej strony powoduje problem z pustymi budynkami po nich, a z drugiej wzrostem liczby dzieci w szkołach podstawowych, w tym naszej 'jedynki’ – mówiła jej dyrektor Jadwiga Dadia na dzisiejszej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta. Dodała, że dobrym rozwiązaniem jest w tej sytuacji wykorzystanie przygotowanego i wyposażonego dla potrzeb szkoły budynku po gimnazjum.

Podkreśliła, że już teraz w związku z reformą mieli problemy z organizacją pracy szkoły. Lekcje kończyły się później, w szatniach był tłok, były tez problemy z ruchem wokół szkoły, bo rodzice przywożący dzieci nie mieli, gdzie zaparkować.
Renata Olszańska, obecna dyrektor gimnazjum nr 1 podkreśliła, że lokalizacja tego budynku jest bardzo dobra i umożliwi starszym dzieciom samodzielne dotarcie do szkoły.

– W jego pobliżu znajdują się aż trzy przystanki autobusowe. Dzięki czemu uczniowie klas 6 – 8 nie powinni mieć problemu z samodzielnym dotarciem do szkoły – wskazywała.
Wszyscy rodzice zostali już poinformowani przez dyrekcje szkół o zmianach.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia