Jerzy Mróz piątym członkiem ostrowieckiego Zarządu Powiatu

Na wczorajszej nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego powołany został piąty członek Zarządu Powiatu. Został nim Jerzy Mróz, radca prawny z Ostrowca. To konsekwencja decyzji wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek, która uchyliła podjętą w listopadzie uchwałę rady powiatu o powołaniu czterech członków Zarządu. Powołała się przy tym na statut z 2015 roku, który mówi o pięcioosobowym składzie Zarządu.
– Faktycznie popełniliśmy błąd, za co przepraszam – przyznał na sesji wicestarosta Andrzej Jabłoński i dodał, że sam wnioskował o zwołanie sesji nadzwyczajnej by to 'potknięcie’ jak najszybciej wyprostować – Chcę jednocześnie zagwarantować, że jeżeli wkrada się błąd, my go usuwamy w trybie natychmiastowym – podkreślił starosta Jabłoński.
Radny Zbigniew Duda z PiSu wyraził wątpliwość, czy w przyszłości radni ustrzegą się od podobnych błędów.
– Na każdym spotkaniu Rady Powiatu widzimy błędy prawnie. Jeżeli tak zaczynacie jako zarząd, jako większość rządząca w radzie, to jak będziecie działać, gdy pojawią się większe problemy? – pytał.
A radny Marek Bilski dopytywał, czy uchwały podejmowane do tej pory przez niekompletny Zarząd Powiatu są zgodne z prawem
– Chcę zapytać, czy uchwały podejmowane przez zarząd 4 osobowy są wiążące, czy to nie jest znów jakiś haczyk?
Radcy prawni powiatu stwierdzili, że są zgodne z prawem.
Jerzy Mróz został wybrany 14 głosami za, przy 5 przeciw i 1 wstrzymującym się. 'za’, 5 'przeciw’ i jednym wstrzymującym się. Swoją funkcję będzie pełnił społecznie i, jak sam zaznaczył, tylko do czasu zmiany statutu powiatu.
/bart/

Ważne wydarzenia