Artur Łakomiec nowym prezesem MWiK

Nowym prezesem Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Ostrowcu został Artur Łakomiec, który wcześniej przez 3,5 roku przewodniczył Radzie Nadzorczej tej spółki.
Na stanowisku zastąpił Sabinę Matysiak, która przeszła na emeryturę.

Dotychczas Artur Łakomiec pełnił funkcję wiceprezesa Miejskiej Energetyki Cieplnej.
Jak mówi, wodociągi przejmuje w dobrej sytuacji finansowej – z dodatnim wynikiem za 2018 rok w wysokości około 400 tysięcy złotych, ale też z wyższymi kosztami za energię elektryczną
– Ceny wzrosły o 50%, jedną z pierwszych moich decyzji było pismo do PGE, która miała skorygować te ceny, ponieważ 28 grudnia sejm zmienił ustawę o akcyzie na energię elektryczną, teraz czekamy na odpowiedź jak te ceny faktycznie będą się kształtować – mówi prezes Łakomiec, podkreślając, że priorytetem będą dalsze inwestycje wodociągowe i utrzymanie cen za wodę i ścieki zgodnie z zatwierdzoną przez Polskie Wody taryfą, która ma obowiązywać do 2021 roku. – Od tego roku konieczna była 'symboliczna’ korekta i musieliśmy podnieść opłatę za wodę i ścieki o 6 groszy za metr sześcienny – informuje nowy prezes.
Wyzwaniem dla spółki będzie także dalsza informatyzacja. – Chciałbym przekonać naszych klientów do korzystania z internetowego biura obsługi klienta i za takim pośrednictwem podawanie stanu licznika, bo to niesie realne korzyści – mówi prezes Łakomiec – Można samemu się logować i podawać stany wodomierzy, my weryfikujemy to raz w roku, wtedy na opłatach stałych możemy rocznie zaoszczędzić ponad 100zł – dodaje.
Od przyszłego miesiąca wodociągi zamierzają także wprowadzić SMS-owe powiadomienia o płatnościach za wodę i ścieki.
/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia