Obchody Święta Trzech Króli na ostrowieckim Rynku

Święto Trzech króli, czyli Objawienia Pańskiego uroczyście i tłumnie świętowane było wczoraj także w Ostrowcu.

Wędrujące z trzech ostrowieckich parafii orszaki spotkały się w Rynku, by wspólnie się radować przy śpiewie kolęd i pokazać dzieciom jak Ostrowczanie obchodzą to święto:
– Chcieliśmy zabrać dzieci aby mogły zobaczyć ten piękny orszak, który organizowany jest już od kilku lat w naszym mieście oraz uczcić narodziny Pana Jezusa – mówiła jedna z uczestniczek orszaku.
– Jest to fajny, radosny czas w którym możemy wraz z innymi mieszkańcami pośpiewać kolędy – dodaje inna uczestniczka obchodów Święta Trzech Króli.
Z uczestnikami orszaku w Rynku rozmawiał nasz reporter Błażej Macias, który przepytywał także najmłodszych – świetnie zorientowanych co to za święto.
Dzieci doskonale wiedziały, że trzech mędrców to Kacper, Melchior i Baltazar oraz jakie dary przynieśli dzieciątku, czyli mirrę, złoto i kadzidło.
Co dzieciom najbardziej się podobało? Przede wszystkim przedstawienie i wspólna zabawa.
– Dzieci chętnie uczestniczą w tych obchodach, śpiewając kolędy ze starszymi mieszkańcami co napawa optymizmem i buduje radosną atmosferę – podkreślała siostra Elżbieta Kot, dyrektor Domu Dziecka w Denkowie.
Wczoraj w Rynku przeprowadzona została także zbiórka żywności i środków czystości dla najbardziej potrzebujących
– Ogromna ilość środków czystości i słodyczy została zebrana w zeszłym roku została przekazana na rzecz domu pomocy społecznej w Gościeradowie, a w tym roku będzie to rozdzielone przez Caritas na rzecz rodzin najbardziej potrzebujących na terenie naszej diecezji – mówi Ks. Krzysztof Tryk, wicedyrektor Caritas diecezji Sandomierskiej.
Podobne orszaki wędrowały i ogłaszały dobrą nowinę także między innymi w Opatowie i Ożarowie.

/Błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia