Sylwester ze zwierzętami

Ostatni dzień starego roku i noc sylwestrowa to trudny czas dla zwierząt domowych.
Psy i koty boją się huku petard, niektóre z nich bardzo ciężko to odchorowują. – Ale jest kilka sposobów, żeby pomóc naszym zwierzakom przetrwać ten nieprzyjemny dla nich czas – mówi Barbara Pastuszka, z ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt 'Animals”
– Postarajmy się wyprowadzać naszych pupili, najlepiej w godzinach porannych gdzie tych wystrzałów jest mniej. Podczas wieczornych spacerów najlepiej użyć mocniejszej smyczy, aby zwierze nam nie uciekło – informuje pani Barbara.
Długi spacer lub zabawa z naszym zwierzakiem ma na celu zmęczyć podopiecznych, dzięki czemu będą one spokojniejsze. Jeśli nasz pies, czy kot nie ma czipa pozwalającego na identyfikację właściciela warto kupić dla niego adresatkę na obrożę, co może pomóc w odnalezieniu właściciela, gdyby wystraszony pies uciekł.
– Jeśli wiemy, że zwierzak przy huku petard wpada w panikę, warto udać się na konsultacje do weterynarza, który może przypisać odpowiednie środki medyczne na uspokojenie – dodaje Barbara Pastuszka
Innym sposobem jest kupienie feromonów w aerozolu i rozpylenie ich w mieszkaniu. To znacznie uspokoi czworonoga.
W noc sylwestrową ważne jest, by zapewnić zwierzętom ciche, zaciemnione miejsce w domu, trzeba zachować spokój i być przy swoim pupilu. To pomoże mu złagodzić stres 'nocy sylwestrowej’.

/błaż/

Ważne wydarzenia