Jasno świeci 'Gwiazdki Moc’ i wiele dobra niesie

Jest już po dzisiejszej aukcji w świątecznej akcji Radia Ostrowiec 'Gwiazdki Moc’. Dziś zebraliśmy 14 tys. 450 zł!

W Grande Finale, czyli finałowej licytacji mieliśmy kosz win z Winnicy Wioletty i Grzegorza Brzostowiczów z Opatowa. Licytacja miała niezwykły przebieg, na kwotę 5 tysięcy złotych złożył się niezwykły montaż finansowy. 1200 złotych zaoferował nasz partner, 1111 zł zaproponował pan Waldemar, różnicę do 5 tysięcy zaproponowała nasza koleżanka Marta Kosno, którą wsparł cały zespół Radia Ostrowiec.
W trakcie licytacji wspierała nas część zespołu Pod Wiatr, czyli Małgorzata Wilczyńska – Mazur oraz Grzegorz Mazur, grając na żywo piękne kolędy, którzy zadeklarowali, że do naszej redakcyjnej zrzutki dołożą 300 zł. A potem zadzwoniła pani Małgorzata, która wraz z koleżankami – przyjaciółkami Zespołu Szkół Specjalnych dołożyła także 300 zł. I tak staliśmy się jedną wielką ostrowiecką redakcją!.
A zbieramy na wsparcie Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu, dzięki czemu będą mogli urządzić Pracownię Zawodów i Salę Doświadczania Świata.
O 17.00 zakończyliśmy licytację koszulki z autografami Złotych Mistrzów Polski 2018 w siatkówce – licytacja była emocjonująca. Pani Beata, pani Ania, pani Jagoda, pan Adrian zaciekle walczyli o wylicytowanie koszulki. Wtedy do akcji wkroczył nasz dziennikarz Marcin Szymański, który mając poparcie redakcji zaproponował 2700.
Niestety, niedługo cieszył się nadzieją na koszulkę, bo przelicytował go pan Marek, oferując 3,2 tys. zł, a pana Marka przelicytowała pani Beata, która zaproponowała 3250 zł.
Finalnie licytację wygrał pan Marek, który zaproponował 3500 po zachętach cudownie śpiewających dzieciaków z ostrowieckiej szkoły podstawowej numer 4.
O 15 zakończyła się licytacja przedmiotów podarowanych przez posła Andrzeja Kryja i biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza.
Za zestaw sejmowych gadżetów – misia, gier, wydawnictw oraz wycieczki po sejmie i obiedzie w restauracji sejmowej pan Radek zaoferował 350 zł
A za figurkę Świętej Rodziny podarowanej przez biskupa Nitkiewicza pani Ola zaoferowała 300 zł.
A o 13 zakończyliśmy licytację złotej biżuterii podarowanej przez panią Małgorzatę Rapacz, właścicielkę salonów Polskie Srebro Złoto Świata oraz ukulele podarowane przez Viktorię Pongowską.
Ukulele wylicytował pan Dariusz za 600 zł i zadeklarował przekazanie instrumentu ponownie Viktorii.
Z kolei pan Piotr Lichota, który walczył o pierścionek i naszyjnik podarowany przez Małgorzatę Rapacz podzielił się z panem Maciejem. I tak za 1000 zł naszyjnik wędruje do pana Macieja, a pierścionek za 600 zł do pana Piotra.
Zakończyliśmy też licytację rękawic bokserskich wielokrotnej mistrzyni świata Agnieszki Rylik z jej autografem. Rękawice powędrowały ostatecznie za 1200 złotych do pana Macieja
Mamy także 250 złotych od pani Eli, który wylicytował stroik wykonany przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych.
Wszystkim naszym Darczyńcom, Gościom, wokalistom, zespołom i Słuchaczom pięknie dziękujemy!
/pcr/

Ważne wydarzenia