Marzena Dębniak wybrana Starostą Ostrowieckim

Marzena Dębniak nowym starostą ostrowieckim, Andrzej Jabłoński, zgodnie z jej rekomendacją wicestarostą. Wczoraj, podczas pierwszej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego wybrane zostały władze powiatu.

– Zarząd pracować będzie w czteroosobowym składzie –zapowiedziała Marzena Dębniak. Członkami zarządu wybrani zostali Agnieszka Rogalińska, prezes Agencji Rozwoju Lokalnego oraz Łukasz Dybiec, dyrektor Zakładu Usług Miejskich.
– Profesjonalizm – to będzie wykładnia tego co zamierzam robić w powiecie, chce wprowadzić nową jakość w urzędzie i jednostkach podległych powiatowi, to był jeden z naszych głównych punktów programowych i tego chce dotrzymać – mówiła nowa starosta. Gratulacje złożył jej obecny na sesji prezydent Jarosław Górczyński. Wspólnie z Anną Niedbałą, sekretarz miasta dziękował za przepracowane w urzędzie miasta lata i jej wkład w budowę administracji.- Pani Marzena Dębniak wpisała się złotymi zgłoskami w historii ostrowieckiego samorządu, pokazała się jako naprawdę skuteczny sekretarz miasta, bardzo dobry organizator pracy, jako wyjątkowy wiceprezydent i jako osoba wyczulona na ludzkie krzywdy i sprawy społeczne – mówił.
Zapowiedział też wsparcie samorządu miejskiego i pełną współpracę. Sekretarz Niedbała wręczyła pamiątkową statuetkę.
– Dla nas Pani Marzena Dębniak jest autorytetem i życzymy jej żeby udało się zbudować fantastyczny zespół i gratuluję pracownikom powiatu ostrowieckiego, że będą mieć takiego szefa – mówiła sekretarz Niedbała.
Gratulacje staroście Dębniak, w imieniu klubu PiS złożył były starosta Zbigniew Duda.
– Będziemy Panią wspierać we wszystkich działaniach, które będą dobre dla powiatu, będziemy się starali żeby do powiatu trafiało jak najwięcej pieniędzy, będzie Pani miała w nas emisariuszy w województwie – podkreślał Zbigniew Duda.
Dodajmy, że Marzena Dębniak na starostę, w tajnym głosowaniu wybrana została 15. głosami, przy 7 głosach przeciwnych i jednym wstrzymującym się. Identycznym stosunkiem głosów wybrany na wicestarostę został Andrzej Jabłoński. Podczas sesji zapowiedział ciężką pracę. – Będę się musiał przyzwyczaić do tego, że mam szefa – zażartował.
Wczoraj wybrano także prezydium. Obradom, jako przewodniczący, przewodniczyć będzie Mariusz Pasternak. Wiceprzewodniczącymi zostały Małgorzata Sobieraj, sekretarz gminy Bodzechów oraz Małgorzata Bień, lekarz diabetolog. W głosowaniu przepadł kandydat PiS-u, Zbigniew Duda. Przeciw było 14-oro radnych, głosy za – oddało 8-śmiu.
/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia