Ogłoszono przetarg na zaprojektowanie obwodnicy

W ciągu trzech lat powstanie obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9. Inwestycja o długości ponad 2,5 kilometra połączy istniejący węzeł Brezelia z ulicą Opatowską.

Jak mówi Małgorzata Pawelec, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłoszony został już przetarg na wykonanie projektu inwestycji
– Przetarg na realizację inwestycji ogłosiliśmy w trybie „Zaprojektuj i wybuduj”, to oznacza, że jeden wykonawca będzie musiał wykonać projekt, uzyskać pozwolenie na budowę, a także wybudować nową trasę.
Otwarcie ofert ma nastąpić w grudniu – wtedy też zostanie wyłoniony wykonawca. Oprócz samej jezdni powstanie także wiadukt nad drogą powiatową łączącą Denkówek i Jędrzejów, dwa mosty, przepusty oraz rondo w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi nr 9 w istniejącą trasę. Jak dodaje Małgorzata Pawelec obwodnica znacznie odciąży drogi w samym Ostrowcu.
Inwestycja ma być zbudowana w ciągu 39 miesięcy, jednak jak podkreśla Małgorzata Pawelec wykonawca będzie mógł skrócić czas budowy nawet do 36 miesięcy.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia