„Szansa” w Sandomierzu

W minionym tygodniu zawodnicy z Klubu Olimpiad Specjalnych 'SZANSA” brali udział w Świętokrzyskim Mityngu Trójboju Siłowego Olimpiad Specjalnych – Sandomierz 2018.

„SZANSA” od początku swojego istnienia, czyli od 2008 roku mocno zaangażowała się w dyscyplinę trójbój siłowy. Przypomnijmy tylko, że zawodnicy wielokrotnie już zdobywali medale na zawodach ogólnopolskich, a także na Igrzyskach w Bydgoszczy w 2014 oraz Katowicach w 2018 roku. Marcinowi Dunalowi niewiele szczęścia zabrakło do zakwalifikowania się do kadry na Światowe Igrzyska do Abu Dhabi 2019.

Tym razem na zawody świętokrzyskie „SZANSA” wydelegowała 8 zawodników, którzy startowali zarówno w dwuboju jak i trójboju – powiedział Remigiusz Woźniak, trener trójboju siłowego w „SZANSIE”.

– O ile z wagą zawodnicy dali sobie świetnie radę zrzucając zbędne dekagramy o tyle okres jesienny nie sprzyjał dobrze na przygotowania siłowe, więc sam start był dla nas wielką niewiadomą, ponieważ przeziębienia swoje zrobiły i widać to było po ciężarach z jakimi zawodnicy walczyli – dodał

Ostatecznie zawodnicy w Sandomierzu zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie przywożąc 26 medali, w tym 11 złotych 12 srebrnych i 3 brązowe.
Większość zawodników pobiło swoje dotychczasowe rekordy życiowe.
/marsz/

Ważne wydarzenia