Kreator Przedsiębiorczości w „Konarskim”

Uczniowie i nauczyciele z 10 szkół z terenu powiatu ostrowieckiego spotkali się dziś w niepublicznej szkole im. Stanisława Konarskiego. Ucząc się przedsiębiorczości będą walczyć o nagrody.

Aneta Budzeń, koordynator projektu 'Kreator Przedsiębiorczości’ tłumaczy, że projekt polega na nauczeniu młodzieży szeroko pojętych zagadnień przedsiębiorczości.
Wagę takich inicjatyw dostrzega Julia Raban – uczennica Szkoły z Kunowa, dla której udział w projekcie to duże wyzwanie ale jak sama mówi to też możliwość zdobycia wiedzy.
Projekt 'Kreator Przedsiębiorczości’ rozpoczął się we wrześniu, wtedy do Lokalnej Grupy Działania 'Krzemienny Krąg’ wpłynęły zgłoszenia ze szkół podstawowych oraz gimnazjów do udziału w akcji ’ Junior Biznes’. Jej celem jest nauka oszczędzania i przedsiębiorczości poprzez uczestnictwo w grze strategicznej. W skład wyłonionych wcześniej dziesięciu drużyn wchodzi po pięciu zawodników plus opiekunowie, którzy zostaną przeszkoleni w listopadzie.
Nauczyciele zdobytą wiedzę przekażą członkom swoich drużyn.
W grudniu odbędzie się pierwszy turniej wiedzy o przedsiębiorczości. Wyłoni on sześc grup, które przejdą do następnego etapu. Grupy te do 15 stycznia napiszą biznes plany. Następnie jury konkursowe ogłosi trzy zwycięskie zespoły, które w nagrodę pojadą do Słowacji.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia