Wicedyrektor „Staszica” obiecuje uczniom piątki za udział w spotkaniu z premierem Morawieckim

źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Piątki z lekcji Historii i Społeczeństwa za obecność w spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim obiecał uczniom wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ostrowcu. Poinformowali nas o tym uczniowie szkoły.

Tomasz Kwiatkowski, który jest jednocześnie nauczycielem Historii i Społeczeństwa, przyznaje, że uczniom mówił o wizycie premiera i zaznacza, że podkreślił dobrowolność uczestnictwa w tym spotkaniu. Początkowo twierdził, że piątek nie obiecywał.
– W tej chwili nie pamiętam, jaki był tok tej rozmowy, ale być może powiedziałem coś o wyróżnieniu uczniów, którzy przyjdą na spotkanie. Nie pamiętam w tej chwili, czy to miały być piątki, czy jakiś inny sposób wyróżnienia. Być może miała być to ocena za aktywność, a nie za wiedzę – tłumaczy.
Dopytywany wyjaśnia, że o wizycie premiera poinformował uczniów wszystkich klas, a piątkę jednak obiecał, ale tylko uczniom jednej klasy, w której uczy Historii i Społeczeństwa.
– Byłem w klasach, informowałem o przyjeździe premiera, informowałem o możliwości przyjścia na to spotkanie i uznałem, że jeśli będą aktywni to chciałbym to jakoś docenić – uzasadnia.
Wicedyrektor uważa, że w jego działaniu nie ma nic złego
– Premier rządu polskiego przyjeżdża do Ostrowca, to warto by młodzież go poznała – tłumaczy.
O ocenę sytuacji, gdzie za udział w spotkaniu z premierem rządu otrzymuje się ocenę z wiedzy chcieliśmy zapytać Dariusza Kaszubę, dyrektora I LO, a jednocześnie kandydata na prezydenta Ostrowca z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Za pośrednictwem wiadomości sms poinformował, że jest poza Kielcami i zapewnił, że oddzwoni, gdy wróci do Ostrowca.
Ostrowiec jest jednym z punktów na mapie przedwyborczych spotkań z mieszkańcami, podczas których premier Morawiecki udziela wsparcia kandydatom swojej partii w wyborach samorządowych. W Kielcach, które odwiedzi kilka godzin wcześniej ma uczestniczyć w konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie w Ostrowcu ma odbyć się w Zespole Szkół nr 1, dawnym „Ekonomiku”. Wezmą w nim udział nie tylko mieszkańcy, ale także działacze i kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych.
/mag/

Podziel się

One comment on “Wicedyrektor „Staszica” obiecuje uczniom piątki za udział w spotkaniu z premierem Morawieckim

Komentarze zamknięte.

Ważne wydarzenia