Proces wyborczy o „Gambo” umorzony

źródło: ostrowiec.info

Dziś w trybie wyborczym w kieleckim Sądzie Okręgowym odbyła się rozprawa sądowa, podczas której Komitet Wyborczy Wyborców Jarosława Górczyńskiego oskarżał radnego powiatu ostrowieckiego z PiS – Jarosława Czarneckiego o podawanie na plakatach i ulotkach wyborczych nieprawdziwych informacji sugerujących, że to dzięki niemu obszar po fabryce 'Gambo’ został zrewitalizowany. Powstaje tam osiedle mieszkaniowe.

– Nie jest to prawdą, ponieważ to miejska spółka – Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – podjęła inicjatywę budowy tam osiedla i przeprowadziła cały proces rewitalizacji – mówi Piotr Dasios, prezes OTBS i szef KWW Jarosława Górczyńskiego.
– Sąd przychylił się do takiego stanowiska, że wystarczy złożyć dwie interpelacje i zrobić spotkanie kilku osób, by uznać, że jest się zaangażowanym i na tej podstawie budować wrażenie, że jest się skutecznym radnym, i że miało się czynny udział w rewitalizowaniu tego terenu – mówi prezes Dasios.
Dziś sąd sprawę umorzył, argumentując swoją decyzję tym, że faktycznie radny Czarnecki w 2015 i 2016 roku składał w sprawie rewitalizacji 'Gambo’ dwie interpelacje.
Z wyroku sądu zadowolony jest radny Czarnecki, który podtrzymuje, że to właśnie dzięki jego działaniom i interpelacjom udało się odnowić teren po dawnych zakładach „Gambo”.
– Ja Panu Dasiosowi nawet podziękowałem za to, że osiedle w tamtym miejscu zostało wybudowane, ale od czego się to zaczęło też trzeba powiedzieć, a nie tylko chwalić ludzi, którzy dopiero podłapali temat w momencie, gdy mieli już przetarte szlaki – tłumaczy.
Wyrok jest nieprawomocny. Prezes Dasios zapowiada, że rozważą złożenie apelacji. Mają na to czas do poniedziałku do godziny 15:00.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia