Dzień Edukacji Narodowej

11 października w Hotelu Accademia nauczyciele oraz zaproszeni goście świętowali Dzień Edukacji Narodowej. W trakcie uroczystości wręczone zostały odznaczenia dla nauczycieli- jedno odznaczenie Ministra Edukacji, siedem nagród kuratora oraz 25 nagród Prezydenta Miasta. Jarosław Górczyński dziękował nauczycielom za ich wkład w edukację dzieci i podkreślał, że kadra pedagogiczna w Ostrowcu jest na bardzo wysokim poziomie.
-mamy bardzo dobrą kadrę pedagogiczną, która kształci najmłodszych obywateli Ostrowca, ponieważ to oni kiedyś przejmą stery w naszym mieście i w naszym regionie.-mówił prezydent.

Natomiast wiceprezydent miasta Marzena Dębniak wspomniała także o tym, że warunki w których obecnie uczą się najmłodsi mieszkańcy Ostrowca znacznie się poprawiły- zarówno pod względem wizualnym, jak i praktycznym- ułatwiającym naukę.
-bardzo dużo w szkołach się zmieniło. Zmieniło się wyposażenie- od pięknych, nowoczesnych szatni, poprzez wielofunkcyjne boiska oraz wyposażenie tych szkół w sprzęt multimedialny- dodała wiceprezydent.

Na uroczystości nie zabrakło także oficjalnych życzeń skierowanych w stronę nauczycieli. -stabilizacja, to jest to czego powinniśmy życzyć nauczycielom, w czasie obecnej reformy edukacji związanej z wygaszaniem gimnazjów- mówił Andrzej Zając odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi Prezydenta RP.

W uroczystości udział wzięli także Kazimierz Mądzik, Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz Ewa Malec, prezes Zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ostrowcu.

/kam/

Ważne wydarzenia