KWW Jarosława Górczyńskiego: Liczymy na zwycięstwo

Przy pełnej sali w kinie Etiuda Komitet Wyborczy Wyborców Jarosława Górczyńskiego zaprezentował w czwartek swoich kandydatów do Rady Miasta i Rady Powiatu Ostrowieckiego. Była dynamiczna muzyka, lasery wyświetlające hasła wyborcze, dym, światła i występy artystyczne, a na końcu konfetti. Gdy na scenie pojawiali się kolejni kandydaci o ich sylwetkach i ofercie wyborczej opowiadał lektor. – Prezentujmy bardzo dobry zespół i to jest efekt pracy bardzo wielu osób z różnych środowisk – mówił prezydent Jarosław Górczyński. – Na dobry wynik w tych wyborach pracujemy od pierwszego dnia tej kadencji. Sądzę, że nasza praca broni się sama – podkreślił. Dlatego zamierzają kontynuować to, co rozpoczęli w takich obszarach jak inwestycje, edukacja i aktywizacja młodzieży, komunikacja drogowa i rowerowa, polityka senioralna i sport. – Chcemy nadal dbać o jakość w urzędach, choć odpowiadam na razie za Urząd Miasta – zaznaczył prezydent, podkreślając, że ważna dla rozwoju wszystkich gmin powiatu jest współpraca samorządów.
Prezydent Górczyński nie ukrywa, że liczą na zwycięstwo nie tylko w mieście, gdzie obecnie jego komitet ma większość, ale także w powiecie, gdzie jest siłą opozycyjną dla rządzącego PiSu. Listy do powiatu zbudowali w partnerstwie z wójtami trzech gmin. O mandat z okręgu obejmującego Kunów startuje obecny wójt Bałtowa, a wcześniej Kunowa Andrzej Jabłoński, ale zaangażowali się także wójtowie Waśniowa i Bodzechowa, czyli Krzysztof Gajewski i Jerzy Murzyn.
– Ustaliliśmy, że zaangażujemy się w wyborach do powiatu, aby byli tam nasi przedstawiciele, żebyśmy mogli współpracować, tworzyć dobre programy dla rozwoju powiatu i gmin – wyjaśnia wójt Murzyn. – Wystawiliśmy naszych najlepszych współpracowników. Pan prezydent Górczyński panią wiceprezydent Marzenę Dębniak, ja Małgorzatę Sobieraj, sekretarz mojej gminy, a wójt Gajewski przebił wszystkich, bo wystawił własną żonę – żartował, ale podkreślał też, że liczą na zwycięstwo. – Ta współpraca będzie wtedy dużo lepsza z pożytkiem dla mieszkańców – mówi.
W pierwszych rzędach kinowej sali zasiedli wczoraj także liderzy ugrupowań, które oficjalnie poparły zabiegającego o reelekcję prezydenta Górczyńskiego. Obecny był Grigor Szaginian, szef Platformy Obywatelskiej w Ostrowcu, Józef Grabowski, przewodniczący SLD, Arkadiusz Bąk, przewodniczący PSL wraz z Marią Adamczyk z PSLu, a także Dariusz Kogut i Paweł Gotowiecki z Prawicy Ostrowieckiej oraz Marcin Molenda, asystent posła Piotra Liroya Marca. Dodajmy, że z komitetu Górczyńskiego startują też liderzy Nowoczesnej.

/mag/

Ważne wydarzenia