Konwencja Komitetu Wyborczego Wyborców Grigora Szaginiana

Wysoka frekwencja na konwencji Komitetu Wyborczego Wyborców Grigora Szaginiana, który odbył się w dniu wczorajszym w Hotelu Red. Zaprezentowani zostali wszyscy kandydaci startujący w wyborach do Rady Miasta i Rady Powiatu, a także do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
Szczegółowo podczas konwencji przedstawiony został program wyborczy zbudowany wokół trzech filarów: zdrowia, sportu i kultury.
– Jako lekarz muszę uzdrowić służbę zdrowia. Będzie bardzo trudno, ponieważ nie da się dbać o interesy wszystkich grup- i wyższego personelu i niższego, ale w pierwszej kolejności jest pacjent. Drugie, bardzo mnie boli, że takie miasto jak Ostrowiec trochę kuleje sportowo. Sport dla mas, dla ludzi, dla mnie. Trzecie kultura- uważam, że Ostrowiec może być centrum dużej kultury z dużej litery.-wyliczył Grigor Szaginian.

O sytuacji ostrowieckiego szpitala mówił w swoim wystąpieniu Jarosław Seweryński, były dyrektor ostrowieckiej lecznicy i kandydat komitetu do Rady Powiatu Ostrowieckiego. -jeszcze nigdy w przeciągu 50-letniej historii ostrowieckiego szpitala nie było tak wielkiego zadłużenia, tak wielkiej straty. Rok 2018 jest rokiem, który być może zdecyduje o tym, czy szpital ostrowiecki będzie dalej funkcjonował- dodaje.
Przedstawił też zarys programu ratunkowego dla lecznicy.
– Potrzebujemy państwa zgody na wdrożenie naszych działań – mówił. Jego zdaniem restrukturyzacja zadłużenia znacznie przekraczającego – jak podaje – kwotę 40 milionów złotych jest możliwa poprzez między innymi optymalizację zatrudnienia, rozwijanie rentownych oddziałów, wprowadzenie zabiegów w trybie chirurgii jednego dnia, a także uruchomienie przy szpitalu poradni wielu specjalizacji.

Pomysły na rozwój kultury w mieście prezentował Piotr Dąbrowski. Dużo uwagi poświęcił sprawie zagospodarowania rozbudowywanego Ostrowieckiego Browaru Kultury
-nasza propozycja wygląda w ten sposób, żeby przedefiniować część Browaru od ul. Siennieńskiej i wprowadzić tam sale do spędzania czasu wolnego- kręgielnie, bilardy, automaty zręcznościowe. W części kominowej można zamontować escape room, bardzo modny element w dzisiejszych czasach-.

Ofertę dla młodych przedstawił Dominik Kapusta, 19sto letni kandydat komitetu do Rady Miasta. Chciałby utworzenia Młodzieżowej Rady Miasta. Mowa była także o konieczności współpracy między samorządami miasta i powiatu.
Komitet Wyborczy Wyborców Grigora Szaginiana wystawi też kandydata na burmistrza Ćmielowa. Jest nim Wojciech Stachurski. W Ostrowcu popierają urzędującego Jarosława Górczyńskiego.

/kam/

Ważne wydarzenia