Nieetyczne działania na facebooku? Jest oświadczenie administratora

Administrator fanpage’a 'Ostrowczanie’ oraz 'Spotted: Ostrowiec Świętokrzyski’ wydał oświadczenie, w którym przyznaje, że utworzone dwa wydarzenia 'Czas odnowić park i fontannę na os. 25-lecia/Spółdzielców’. oraz 'Chcemy dinozaury znowu w Ostrowcu’ po zebraniu ponad dwóch tysięcy zapisanych na nie osób zostały zmienione w wydarzenia o wydźwięku wyborczym pod tytułem 'Głosujemy na Arona Pietruszkę’ i 'Głosujemy na Włodzimierza Steca’.

Obaj kandydaci ubiegają się o mandaty z Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego.
Administrator podkreśla, że odbyło się to 'bez zgody i wiedzy’ obu kandydatów. 'Pragniemy przeprosić wszystkie osoby, które nie z własnej woli polubiły i wyraziły chęć udziału w tych wydarzeniach. Jest to działanie nieetyczne i nieuczciwe’ – czytamy w oświadczeniu. Administrator przeprasza równocześnie obu kandydatów za 'nieprzemyślane działanie, które naraziło ich na starty wizerunkowe ’.
Przypomnijmy, wczoraj Radio Ostrowiec opublikowało informację, w której wskazaliśmy na nieetyczność działań na fanpagu 'Ostrowczanie’ oraz 'Spotted: Ostrowiec Świętokrzyski’. Wielu mieszkańców Ostrowca w dobrej wierze zapisywało się i pozytywnie oceniało inicjatywę odnowienia parku i fontanny na os. Spółdzielców, czy ponownego ustawienia postaci dinozaurów w mieście. Zmiana charakteru wydarzenia sprawiła, że ich wpisy można było odebrać jako deklarację wyborczego poparcia konkretnych kandydatów.
Wydarzenia 'Głosujemy na Włodzimierza Steca’ i 'Głosujemy a Arona Pietruszkę’ już zostały usunięte z facebooka.

/bart/

Prezentujemy pełną treść oświadczenia administratora fanpage’y.

Podziel się

Ważne wydarzenia