Konwencja wyborcza Samorządności i Przedsiębiorczości

Stowarzyszenie Samorządność i Przedsiębiorczość przedstawiło swój program wyborczy dla Ostrowca i powiatu ostrowieckiego.

Podczas sobotniej konwencji zapowiedzieli, że głównymi elementami ich programu jest budowa wiaduktu nad torami na ulicy Żeromskiego, stworzenie nowoczesnego kampusu akademickiego, zapewnienie darmowych posiłków dla uczniów szkół podstawowych w klasach I-IV, obniżenie podatku od gruntu oraz mianowanie niektórych osób, które urodziły się i wychowały w Ostrowcu, ale wyjechały z naszego miasta na 'ambasadorów Ostrowca’. – Takie osoby skupiałyby się na promocji naszego miasta – wyjaśniał Dariusz Karwiński kandydat SiPu na prezydenta Ostrowca i dodaje, że byłaby to funkcja honorowa ale bardzo potrzebna. – Dużo miast stosuje takie rozwiązanie – podkreśla Karwiński.
Podczas konwencji zaprezentowani zostali wszyscy kandydaci Stowarzyszenia do Rady Miasta i Rady Powiatu.
– Będziemy docierali do naszych wyborców na różne sposoby, również niekonwencjonalnie. Konwencja wyborcza jest początkiem oficjalnej kampanii – mówił prezes SiP Robert Martynowski
– Postanowiliśmy wystartować w wyborach, ponieważ ostrowczanie zasługują na to, by samorządy ze sobą współpracowały, a nie walczyły – podkreślał Robert Minkina, przedsiębiorca i kandydat SiPu do Rady Powiatu – Zgoda buduje na wielu płaszczyznach, a ktoś celowo próbuje siać zamęt – podsumował Minkina.
Przypomnijmy, że tegoroczne wybory samorządowe odbędą się 21 października. Druga tura wyborów, jeżeli będzie konieczna odbędzie się 4 listopada.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia