Wakacje skończyły się także dla uczniów szkół średnich i techników

Rok szkolny oficjalnie zainaugurowano także w ostrowieckich szkołach średnich. Uroczystości powiatowe odbyły się w I Liceum im. Stanisława Staszica. – Edukacja to olbrzymie wyzwanie dla powiatu, dyrektorów szkół i nauczycieli. – Ale oświata to nie wydatek – to inwestowanie w przyszłość nas wszystkich. „Jako powiat staramy się nie szczędzić pieniędzy na oświatę. Przede wszystkim stawiamy na szkolnictwo zawodowe, na liczne pilotażowe klasy wspólnie z zakładami pracy i przedsiębiorcami”– mówił starosta Zbigniew Duda.
Wojciech Szymański jest wychowawcą klasy 3 o profilu artystyczno-filmowym w 'Staszicu’. – Mimo, że to wymagający rok dla młodzieży to nie zamierzamy rezygnować z udziału w festiwalach filmowych. Chcemy jeździć z uczniami, aby mogli się pokazać i zobaczyć jak wygląda rzeczywistość poza murami szkoły, bo również do tego szkoła powinna przygotować – podkreślał.
Kacper wybrał I LO ze względu na swoje zainteresowania. – Póki co zaczynam drugą klasę o profilu artystyczny. Chciałbym rozwijać swoje pasje jakimi jest muzyka i film, a ta szkoła daje mi takie możliwości.
Kacper jeszcze nie ma konkretnie sprecyzowanych planów co do przyszłości, ale chciałby podjąć studia dziennikarskie lub w szkole filmowej.
W sumie w Ostrowieckich liceach pierwszy dzwonek usłyszy 1076eściu uczniów.
/wer/

Podziel się

Ważne wydarzenia