Koalicja Obywatelska w Ostrowcu nie z Michem a z Szaginianem

Koalicję Obywatelską w Ostrowcu będzie reprezentował wyłącznie Komitet Wyborczy Wyborców Grigora Szaginiana, który będzie też odpowiedzialny za ułożenie list do rady Miasta i Rady Powiatu Ostrowieckiego.

To słowa Pawła Zalewskiego, reprezentującego Platformę Obywatelską, który dziś na ostrowieckim Rynku ogłosił też, że: – To oznacza, że żaden inny komitet nie będzie mógł twierdzić, że korzysta z poparcia Koalicji Obywatelskiej.
To gwałtowny zwrot sytuacji, bo jeszcze w poniedziałek w tym samym miejscu Artur Gierada, przewodniczący świętokrzyskich struktur PO poinformował, że pełnomocnikiem odpowiedzialnym za tworzenie list Koalicji Obywatelskiej w Ostrowcu będzie wicestarosta Eligiusz Mich
– Czasami jest tak, że nieautoryzowane czy nieupoważnione osoby reprezentują jakieś poglądy, to się zdarza wszędzie, ale my w Platformie staramy się takie kwestie szybko uporządkowywać i tak się stało wczoraj. Taka decyzja została podjęta wczoraj przez przewodniczących obu partii, czyli PO i Nowoczesnej w Kielcach i już nie będzie można mówić o jakichkolwiek nieporozumieniach – podkreślił Zalewski.
Jak ustaliliśmy, za tym gwałtownym zwrotem akcji stoi przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, który w kolejnej turze rozmów z Nowoczesną wczoraj zdecydował, że trzeba skończyć z wewnętrznymi konfliktami, które rozbijają opozycję. Teraz obecny Komitet Koalicji Obywatelskiej w Ostrowcu daje możliwość startu wyborach z tej listy działaczom Nowoczesnej. Przypomnijmy, że wcześniej odmówili oni wspólnego startu w wyborach z Platformą Obywatelską dopóki twarzą wyborów samorządowych tutaj będzie Eligiusz Mich. To jego obarczali odpowiedzialnością za utrzymywanie koalicji PiS i PO w powiecie. Nowoczesna w Ostrowcu zdecydowała zatem, że do wyborów pójdzie z Komitetem Wyborczym urzędującego prezydenta Jarosława Górczyńskiego.
Jak podkreśla Grigor Szaginian, wciąż jest też możliwość, by działacze PO związani z Eligiuszem Michem, który ogłosił nawet liderów list w okręgach do Rady Miasta i Rady Powiatu, wystartowali w wyborach z jego komitetu. Jednak jak zaznaczył 'pierwsze i drugie miejsca na listach są już zajęte’.
/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia