Ludzie Platformy w Koalicji Obywatelskiej i w Komitecie Szaginiana

Wszystko wskazuje na to, że nie ma już szans na porozumienie w szeregach Platformy Obywatelskiej w Ostrowcu.

Dotychczas ustalenia były takie, że Eligiusz Mich, wicestarosta powiatu będzie odpowiadał za ułożenie list do Rady Powiatu, a Grigor Szaginian, szef lokalnych struktur PO do Rady Miasta.
Jednak po tym jak Szaginian zdecydował się zarejestrować własny komitet wyborczy dziś Artur Gierada, przewodniczący PO w regionie poinformował, że za listy do obu szczebli samorządów Komitetu Koalicji Obywatelskiej odpowiadać będzie tylko Mich.

-Chciałbym się mylić ale mam wrażenie, że Grigor Szaginian wybrał już trochę inną drogę polityczną. Choć wciąż mamy nadzieję,że jeszcze zmieni zdanie, że poczuje jako przewodniczący struktur Platformy Obywatelskiej odpowiedzialność za wspólne cele – podkreślił Gierada.

Na dzisiejszej konferencji prasowej zaznaczył jednak, że decyzja o wystawieniu list Koalicji Obywatelskiej nie oznacza wykluczenia osób współpracujących z Grigorem Szaginianem.

-Dla wszystkich członków Platformy Obywatelskiej na listach znajdzie się miejsce – mówił.

Przypomnijmy, że w piątek szef lokalnej PO zarejestrował Komitet Wyborczy Wyborców Grigora Szaginiana i zapowiedział wystawienie własnych list w wyborach do Rady Miasta i Rady Powiatu, na których mają się znaleźć członkowie Platformy.
/wer,joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia