W Parku Miejskim stanie Maszt Niepodległości

W Parku Miejskim w Ostrowcu wzniesiony zostanie 'Maszt Niepodległości’. Ma on upamiętnić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowany został projekt masztu. O jego idei mówił prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński

-Chciałbym aby maszt był symbolem łączącym nas wszystkich w Ostrowcu Świętokrzyskim.Społeczeństwo mamy bardzo mocno podzielone. Łatwo jest dzielić a trudniej łączyć, łatwo jest coś skrytykować a trudno jest coś zbudować-powiedział.
Autorem projektu jest rzeźbiarz Czesław Dźwigaj, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Podkreślał, że Park Miejski w Ostrowcu to najlepsze miejsce na lokalizacje takiego symbolu.

-Kiedy przyjdzie do parku starszy człowiek z wnuczkiem a wnuczek zapyta co to jest dziadku?. Ten mu odpowie,że to jest symbol odrodzonej Polski- powiedział.
Maszt Niepodległości będzie miał ponad 10 metrów wysokości, w części przybierze biało – czerwone barwy. Na tablicach po nim umieszczony zostanie napis 'Wszystkim tym, którym Bóg Honor Ojczyzna były cenniejsze niż życie’. Na szczycie iglicy znajdzie się postać orła.
'Maszt Niepodległości”, według przedstawicieli władz miasta uda się postawić do końca października tego roku, tak, aby listopadowe obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości mogły się odbyć w nowym miejscu.
Pomnik stanie w Parku Miejskim w miejscu, gdzie stała stara muszla koncertowa. Jego budowa kosztować będzie 120 tysięcy złotych.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia